Przygotowanie do wizyty

Przygotowanie do wizyty

Przed pierwszą wizytą warto prowadzić dziennik żywieniowy przez około 3 dni. Zapisuj wszystko co jesz, jakie przyjmujesz płyny, o której godzinie. To pozwoli zapoznać się dietetykowi z Twoimi nawykami żywieniowymi oraz pomoże wskazać popełniane dotychczas błędy żywieniowe.

Zapisz na kartce wszystkie przyjmowane leki, suplementy, aktualne oraz przebyte choroby. Jest to bardzo istotne podczas układaniu jadłospisów.

Warto zrobić podstawowe badania krwi, morfologia z rozmazem, TSH, lipidogram, glukoza, insulina, hemoglobina glikowana

Pierwsza wizyta składa się między innymi z analizy składu i masy ciała. Przed tym badaniem nie należy spożywać posiłków i przyjmować płynów przez co najmniej 2 godziny oraz alkoholu (24h). Do badania potrzebne będą bose stopy.

Przygotuj się do analizy składu i masy ciała

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta trwa pełną godzinę zegarową (60 min). Składa się ona z wywiadu żywieniowo-chorobowego, analizy sposobu odżywiania (na podstawie wcześniej sporządzonego dzienniczka żywieniowego) oraz pomiaru i analizy składu ciała. Podczas wizyty chcemy Cię poznać by jak najlepiej dla Ciebie przygotować zalecenia i program żywieniowy. Przygotuj się na pytania odnośnie sposobu jedzenia, stylu życia, przebytych i aktualnych chorób, wcześniejszych prób odchudzania, preferencji żywieniowych. Nie stresuj się w gabinecie panuje miła i sympatyczna atmosfera. Pamiętaj by zabrać ze sobą dobry humor.

Indywidualny program żywieniowy

Możesz otrzymać skuteczny, spersonalizowany jadłospis odpowiedni do twoich potrzeb i zamierzonych celów, który składa się z:

szczegółowych zaleceń żywieniowych
urozmaiconego jadłospisu na każdy dzień
czytelnych przepisów, prostych w wykonaniu z łatwo dostępnych produktów
dodatkowych przepisów na dania, które warto przygotować wcześniej i zabrać na wynos

Wizyta kontrolna

Regularne wizyty kontrolne pomagają wytrwać w postanowieniach (gdy wiesz, że zbliża się wizyta kontrolna, żal jest grzeszyć żeby nie zepsuć wyników). Podczas wizyty będziemy budować Twoją motywację oraz poszerzać wiedzę na temat zdrowego żywienia. Ponownie wykonamy analizę składu i masy ciała aby porównać wyniki i ocenić efekty. Analizujemy dzienniczek żywieniowy, jeżeli jest konieczność dokonujemy korekty zaleceń żywieniowych. Wizyta kontrolna trwa 30 min. Zaleca się by wizyty kontrolne odbywały się co 2 tygodnie (największa motywacja trwa do 14 dni po wizycie), natomiast nie ma przeszkód by spotykać się co 3-4 tygodnie.

Masz pytania? Zadzwoń!

+48 881 481 447

Zadowoleni pacjenci

Umów wizytę!